مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

چطور و با چه شیوه ای از لباس های خود نگه داری کنیم و آنها را بشوییم که خراب نشوند و بافت آنها دیر از بین بروند؟
آیا تا کنون به این موضوع برخورد کرده اید که بعد از دو یا سه بار شستن یک لباس، بافت آن از بین می رود، شل می شود و یا اینکه رنگ و روی روز اول خود را از دست می دهد، اما این موضوع برای لباس هایی که در دومین و یا سومین دفعه ی شست و شو به این حالت در می آیند برایتان باور نکردنی است و عجیب به نظر می رسد؛ یکی از دلایل این است که شما، شاید نحوه ی درست شست و شوی این لباس را نمی دانستید، البته به غیر از لباس هایی که خودشان واقعا جنس خوبی ندارند و بعد از دو بار شست و شو از بین می روند.
در اینجا چندین توضیه اساسی برای تمامی لباس ها با جنس های مختلف جهت شست وشو، نحوه ی نگه داری و اتو آورده شده است، تا با مطالعه ی آنها بتوانید دوام بیشتری به لباس های خود ببخشید :
1 . به نکاتی که بر روی اتیکت های لباسی که خریداری می کنید وجود دارند، دقت بفرمایید، اگر طرز صحیح خواندن این اتیکت ها را نمی دانید، در همین بخش ما برایتان مقاله ای را با عنوان خواندن صحیح اتیکت های که بر روی لباس وجود دارند، آورده ایم و می توانید به مقاله ذکر شده مراجعه فرمایید تا به راه صحیح شستن لباس هایتان پی برید.
2 . به دمایی که ماشین لباس شویی برای شستن لباس ها به شما می دهد دقت بفرمایید و در همان درجه قرار دهید، درجه ی شستن لباس ها را خیلی بالا ندهید و هم چنین مدت زمانی طولانی را برای شستن لباس ندهید زیرا فقط بافت لباس هایتان سریع تر از بین می رود.
3 . لباس های با رنگ های تیره و روشن را با هم در ماشین لباس شویی نیاندازید و یا اینکه با هم در یک تشت خیس نکنید.
4 . لباس های را که می خواهید برای اولین بار بشویید را نیز از بقیه لباس ها جدا گذاشته و جداگانه آنها را بشویید.
5 . حتما قبل از اینکه لباس ها را در داخل ماشین لباس شویی قرار دهید، جیب ها ی لباس ها را نگاه کنید و مطمئن شوید که جیب های همه لباس ها خالی هستند.
6 . به حجمی که ماشین لباسشویی تان دارد دقت بفرمایید، و بیشتر از مقداری که قدرت آن را دارد لباس به داخل ماشین نریزید؛ زیرا ماشین لباسشویی تان سنگین شده و قادر نخواهد بود که همه ی لباس ها را با قدرت بشویید و همین طور باعث می شود که لباس هایتان چروک شود و مجبور شوید زمان زیادی را به اتو کردن لباس ها بپردازید.
7 . لباس هایی که جنس های مختلفی نیز دارند را هم باید جدا کنید و جدا جدا در داخل ماشین لباس شویی قرار دهید برای مثال : پلیور و یا تی شرت را باید جدا از هم شست تا بافت لباس ها دیرتر از بین برود، زیرا یکی جنس تقریبا ظریف دارد اما پلیور دارای جنسی ضمخت تر می باشد پس مدت زمان شست و شوی آنها و هم چنین مدت زمان خشک شدن شان نیز متقاوت است.
8 . برای اینکه مطمئن شوید که لباس تان رنگ می دهد یا نه، ما به شما یک راه حل ارایه می دهیم : لباسی را که برای اولین بار می خواهید بشویید و یا اینکه نمی دانید آیا این لباس رنگ می دهد یا نه؟ بهتر است این لباس را بین دو پارچه ی سفید قرار دهید، و بعد آنها را در آب بیاندازید و ببینید که آیا این لباس به پارچه های سفید رنگ می دهد یا نه! با این تست به راحتی می توانید بفهمید که آیا لباس شما رنگ می دهد یا نه؟؟
9 . برای اینکه از لباس زیر خود مواظبت کنید و مدت دوام آن را استحکام ببخشید توصیه می شود، که لباس زیرتان را خودتان بشویید و تا جایی که ممکن است لباس زیرتان را با سایر لباس ها به داخل ماشین نیندازید، زیرا از لحاظ بهداشتی مشکل دارد. اگر لباستان را با دست می خواهید بشویید، هیچ گاه پودر لباس را مستقیم بر روی لباس نریزید، زیرا بافت لباستان را از بین می برد و علاوه بر آن لباس خوب تمیز نمی شود. برای اینکه لباس را بشویید، باید پودر را در آب حل کنید، و بعد لباس را در آن بیندازید.


منبع :
http://namayeshgah.com/


نوشته شده در چهارشنبه 1389/9/17ساعت 11:1 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog